Gazi Lisesi Kablosuz Etkinliği (3) - Kopya
Sizce kaç kişi çocukluk hayali olan mesleği seçebilmiştir. Kaç kişi şu an yaptığı işe koşarak gitmektedir. Ben fizikçi olmasaydım sanırım fırıncı olurdum. Geri dönüşü en kısa mesleklerden. Müşteri ekmeğini aldığı an yüzünde gülümsemeyi görebilirsiniz.
Sizce kaç kişi iş hayatında paydaşlarını memnun edebilmektedir. Hatta kendinizi düşünün çocukken aklımızın hemen üstünde beliren o mükemmel hayal dünyasından ne kaldı geriye…
Lafı dolandırmadan, doğrudan, açık açık söyleyelim; bu olumsuzlukların nedeni, geçmişi uzun yılları bulan, ezbere dayalı, gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan, sanal bir dünyada sanal bir başarı masalı, çoktan seçmeli test saçmalığı yüzünden.
Biz Avrasya Üniversitesi olarak gençlere ezberden uzak, sorgulayıcı ve en önemlisi uygulamaya dönük eğitim anlayışı ile yaklaşıyoruz. Üniversitemiz özellikle ilk ve orta öğretim sınıflarındaki öğrencilerin de doğru eğitim sistemi ile tanışmalarını sağlamak adına Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladıkları “Eğitimde İş birliği Protokolü” çerçevesinde bu okullarla ortak projeler yürütmektedir.