TEKNOFEST Istanbul Agriculture on Mars-2018

Duygu Keskin (13), an 8th grade student at TRABZON, uses solar energy to generate water from the humidity in the air with the system she developed with the project ‘Marsta Agriculture’, which she developed in order to contribute to the drip irrigation system in agriculture. In order to increase the quality of the obtained water, a study has been started to be analyzed by Avrasya University and Trabzon Drinking Water and Sewerage Administration (TİSKİ) General Directorate of Drinking Water Department in a laboratory environment.

Enerji Bağımsızlığı ve Dalga Enerjisi Çalıştayı-2018

26 -27 Mayıs 2018 tarihinde iki gün süreyle Üniversitemizde, ülkemizin güzide kurum ve kuruluşlarından gelen değerli katılımcılar ile  “Enerji Bağımsızlığı ve Dalga Enerjisi”  konulu Çalıştay düzenlenmiştir.

44965564_2284681108262921_1057737259731648512_o

Sanat ve Bilim Işığında TÜBİTAK 4007 Projesi-2018

1 -5 Ekim 2018 tarihinde, Avrasya Üniversitesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, TEKNOKENT ve Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje ortağı olduğu ‘’Sanat ve Bilim Işığında TÜBİTAK 4007 Trabzon Bilim Şenliği’’ düzenlendi.

19 Mayıs Dalga Enerjisi Bilim Şenliği-2017

Atatürk’ün bağımsızlık savaşını Karadeniz’den başlatmasını öncü fikir aldık. Enerjide bağımsızlık savaşımızı da Karadeniz sahillerinden başlatalım dedik. İki ay süren çalışma süremiz boyunca inanılmaz anılar biriktirdik ve bunları sizlerle paylaşmak istedik.

Habitat Sende Yap Trabzon-2017

Lise öğrencileri test sanal dünyasından gerçek kondansatöre, gerçek bobine, gerçek dirence yönelmeli…

Kariyer Günleri-2017

Eğitim araba kullanmayı öğrenmekse test radarın yerini ezberleten eğitim sistemidir. Eğer yaşam kemerini tak, hız sınırına uy size uymuyorsa “Okul kitaplarında bir şey yazmıyor!” diyenlerdensiniz demektir. Dr.Öğr.Üyesi Ferudun KESKİN tarafından Kariyer Günleri Etkinlikleri (Trabzon Gazi Anadolu Lisesi) kapsamında verilen bir söyleşi.

Geleceğin Gücü Genç Girişimciler G3 Forumu-2016

TOBB tarafından düzenlenen etkinlikte Avrasya Üniversitesi tarafından genç girişimci mühendisleri yönlendirecek iş fikirleri tanıtıldı.

Fizik ve Bilim Sergisi-2016

Dr.Öğr.Üyesi Ferudun KESKİN, Abdulbaki TOPSAKAL ve öğrencileri tarafından düzenlenen Bilim Sergisinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri katılmış ve uygulamalı eğitimin ülkemizde gelişmesi amaçlanmıştır.

bilmuh2

Etkinlikler

Bilgisayar Mühendisliği Etkinlikler

bilmüh3

Öğrenci Etkinlikleri

Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Etkinlikleri

duyuru2

Duyurular

Bilgisayar Mühendisliği Duyurular